معرفي روستاي گردشگري رهورد

رهورد روستایی است سرسبز با آب و هوای کوهستانی که در 35 کیلومتری شمال غربی شهرستان قوچان واقع شده است

دیدار فرماندار شهرستان قوچان با خانواده سردارشهید بابا رستمی

به مناسبت فرارسیدن سالروزشهادت سرداررشیداسلام شهید بابامحمدرستمی، جناب
آقای قامتی فرماندار شهرستان قوچان باتفاق آقای رجایی نیا معاون فرمانداری ،
رئیس دفترنماینده ، رئیس شورای شهرقوچان،رئیس بنیادشهید و تعدادی دیگراز مسئولین
شهرستان باخانواده شهیدرستمی درمشهدمقدس  دیدارداشتند


  .::اتصال به منبع خبری ::.  
+ نوشته شده در  شنبه ۲۱ دی۱۳۹۲ساعت ۸:۴۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

روايتي درباره شهيد بابا رستمي به بهانه سي و سومين سالگردشهادت خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/10/19

 

صادقي- يک جهادگر مخلص وخستگي ناپذير در سپاه خراسان بود. فرمانده اي شجاع و با صلابت در برابر دشمن و پدري مهربان براي همرزمانش. شهيد بابا محمد رستمي را مي گويم که سال 1325 در روستاي رهورد واقع در 34 کيلومتري شهرستان قوچان متولد شد. پس از پايان تحصيلات ابتدايي در روستا به همراه پدرش به مشهد مقدس مهاجرت کرد.

در فعاليت هاي انقلابي و دوران دفاع مقدس حضور موثري داشت. سرانجام اين دلاور مرد خطه پهلوان خيز قوچان و خراسان 17دي ماه سال 1359 هنگام عزيمت به مناطق جنگي و شرکت در يکي از عمليات ها در مسير مشهد- سبزوار دچار سانحه رانندگي شد و پس از گفتن سه بار «يا صاحب الزمان» به کاروان شهيدان پيوست و براي هميشه در جوار علي بن موسي الرضا(ع) آرميد.

رهبر انقلاب نيز اسفندماه ۸۸ در ديدار اعضاي خانواده شهيد برونسي با ايشان درباره اين شهيد فرمودند: «شهيد رستمي -که او هم از شهداي خراسان است؛ يک فرد روستايي و به ظاهر عام - تو جمع که فرماندهان درجه يک نشسته بودند و رئيس جمهور وقت آن روز هم نشسته بود، آمد صحبت کرد و گزارش ميدان جنگ داد جوري که همه اين فرماندهان رسمي که نشسته بودند مبهوت شدند. استعداد انقلاب براي پرورش شخصيت هاي برجسته و افراد، تا اين حد است؛ اين ها را نبايد دست کم گرفت؛ اين ها اهميت انقلاب و عظمت انقلاب و عمق انقلاب را نشان مي دهد...»

نگران نباش

علي مولوي از همرزمان شهيد رستمي در بخشي از خاطراتش با اشاره به ارتباط نزديک بابارستمي با حضرت آيت ا... خامنه اي که آن موقع نماينده امام(ره) در شوراي عالي دفاع بود عنوان کرد ، قرار شد با يک گروهان نيرو به جاده سوسنگرد برويم.از جاده حميديه خودمان را به ارتفاعات

ا... اکبر رسانديم و آنجا مستقر شديم.سه روز بعد به ستاد برگشتم تا در باره کمبود سلاح، خودرو، بي سيم ومهمات صحبت کنم. شهيد بابارستمي گفت:« نگران نباش

نامه اي دارم که به زودي مشکلات حل خواهد شد.» من آن موقع نفهميدم اين نامه چه بود و چه مي خواست بکند ولي چند روز بعد به گروهان ما که در مجموع 4 قبضه ژ3 بيشتر نداشت تعداد قابل توجهي سلاح و مهمات دادند .بعدا متوجه شدم ايشان دست خطي از آيت ا... خامنه اي گرفته بودند براي يکي از افسران پادگان 92 زرهي اهواز .شهيد بابارستمي خودش نقل کرد افسر ارتشي سلاح و مهمات مورد نياز را تا پشت سيم خاردارهاي پادگان آورد و گفت شما بياييد و ببريد بعد هم من مسئوليتي قبول نمي کنم و چيزي بخاطر نمي آورم .مولوي افزود: بابارستمي جهادگري مخلص وخستگي ناپذير در سپاه خراسان بود که مجاهدتش ديروز در خاموشي بود و امروز در گمنامي .امروز هم خانواده بزرگوار شهيد بابارستمي باعث افتخار و نماد ايستادگي ومقاومت هستند.

شهيد بابامحمد رستمي از زبان شهيد شوشتري

در عمليات بستان، من شهيد بابا محمد رستمي را مي ديدم که مانند شيري به تنهايي در مقابل لشکر صدام ايستادگي مي کرد من هرگز يادم نمي رود که بابا رستمي سوار جيپي بود و در ده کيلومتري سوسنگرد حضور داشت. ما هم پشت سر ايشان در حرکت بوديم . عراقي ها حمله کرده بودند و مي خواستند محاصره سوسنگرد را کامل کنند . بابا رستمي سعي مي کرد خودش را به هر طريقي شده است به نيروهاي داخل سوسنگرد برساند و ارتباط بين آنها و نيروهاي خارج از شهر را بر قرار کند من شاهد بودم به طرف خودرويي که شهيدرستمي به سمت سوسنگردبا آن در حال حرکت بود حداقل 3 تا 4 موشک شليک کردند، اما بابا رستمي بي توجه به شليک اين موشک ها به راه خود ادامه مي داد. با هماهنگي که ايشان با نيروهاي داخل سوسنگرد انجام داده بود و همچنين نيروهايي که از خارج از سوسنگرد بوديم، توانستيم تلفات بسيار سنگيني به نيروهاي عراقي که قصد بستن جاده را داشتند، وارد کنيم. اين حرکت باعث شد که عراقي ها بخش زيادي از سوسنگرد را رها کنند و در واقع سوسنگرد از محاصره خارج شد.

منبع خبر روزنامه خراسان92/10/19

روحش شاد و یادش گرامی باد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۹ دی۱۳۹۲ساعت ۹:۳۷ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

نمایی متفاوت از روستا

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۱ آذر۱۳۹۲ساعت ۱۲:۱۷ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

اجرای اسکلت ساختمان دهیاری روستا

با توجه به اهدای زمین از سوی ورثه مرحوم رمضان فیضی رهورد مراحل ساخت ساختمان دهیاری روستا شروع گردید.

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳۰ اردیبهشت۱۳۹۲ساعت ۱۳:۵۱ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

نتایج نهمین دوره مسابقات کشتی با چوخه کشوری

نهمين دوره مسابقات کشتي باچوخه جام «سردار شهيد بابامحمد رستمي و شهداي بخش مرزي باجگيران، روز جمعه گذشته با شرکت ۱۴۰ کشتي گير از استان هاي خراسان شمالي، جنوبي، رضوي و کشتي گيراني از استان هاي تهران، البرز، مازندران و... با حضور بيش از ۳۰ هزار تماشاگر در گود طبيعي روستاي گردشگري و تاريخي «رهورد» که در حدود ۳۵ کيلومتري شمال شهر قوچان، در مسير محور ترانزيتي قوچان - باجگيران قرار دارد برگزار شد.

براي نهمين سال متوالي، چمن گود طبيعي اين روستا، از مدت ها قبل براي رقابت هاي ديدني و جذاب چوخه کاران آماده شده بود و روز جمعه گذشته سخاوتمندانه پذيراي يلان و قهرمانان چوخه شد تا بار ديگر عرصه اي براي رويارويي و پيکار مردانه کشتي گيران و جوانان برومند کشور و خطه پهلوان خيز خراسان رضوي باشد. مردم ميهمان نواز و خونگرم روستاي رهورد همچون هزاران تماشاگر مشتاق و خانواده هاي علاقه مند از مسابقات کشتي سنتي کهن و اصيل با چوخه با خوشرويي و مهرباني استقبال کردند.در اين رقابت ها، چوخه کاران در حضور تماشاگران بي شمار، پيشکسوتان و پهلوانان، مربيان، مسئولان کشوري، استاني و شهرستان پنجه در پنجه افکنده و جلوه هاي زيبا و جذابي از کشتي با چوخه را با اجراي فنوني چون، «لِنگ»، «يانباش»، «قل پيچ» و... به تماشا گذاشتند.از ساعات ابتدايي روز جمعه گذشته مردم با اشتياقي وصف ناپذير در ميدان رقابت تجمع کردند و جمعيتي متشکل از پير و جوان، زن و مرد، کودک و بزرگسال، شهري و روستايي، در گوشه و کنار تپه سرسبز و مشرف به گود و اطراف ميدان، نشسته و ايستاده با تشويق هاي پياپي و صلوات هاي محمدي و فريادهاي ياعلي مدد، بر شور و حال مسابقات افزوده بودند. گزارش حاکي است نواي سازهاي محلي «دهل» و «سرنا» نيز در لحظات اوج هر کشتي و اجراي فنون، حريفان را به تلاشي بيشتر وامي داشت و تشويق هواداران هر کشتي گير لحظه به لحظه زيادتر مي شد. رقابت ها در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر در گود روستاي رهورد انجام شد و علاوه بر تماشاگران حلقه زده پيرامون گود، پيشکسوتان و مربيان، قهرمانان و پهلوانان ارزنده اي نيز مانند «پهلوان قربان محمد بهادري»، «رمضان شکفته»، «خدابخش عفت دار»، «عبدالعلي قنبري»، «سهراب سراب»، «سليمان زماني»، «محمد بهابسته»، «رضا حاتمي»، «حسين تقديسي»، «سيدمحمد زارع»، «مهدي عليزاده»، «برات زماني»، «مهرافروزيان»، «عليرضا رستمي» و... با حضور خود مايه دلگرمي کشتي گيران جوان و اهميت هر چه بيشترمسابقات شدند.

جناب آقای مهندس فرماندارمحترم قوچان دراین مراسم با اظهار خرسندي از برگزاري مسابقات و قدرداني از برگزار کنندگان با بيان اين که کشتي با چوخه، يکي از زيباترين ورزش هاي بومي و سنتي و ريشه دار اين سرزمين کهن است، گفت: مسابقات کشتي با چوخه در طول سال به ويژه در مناسبت ها و ايام نوروز در جوار بقاع متبرکه و زيارتگاه شهرستان از جمله امام زاده ابراهيم(ع) در شهر کهنه، نوروزي، سلطان زيرابه، امام باد و روستاها برگزار مي شود و اين رشته ورزشي از قديم در خراسان بزرگ به ويژه شمال آن و شهرهايي چون قوچان، اسفراين، شيروان و... جايگاه ويژه اي داشته است.

درادامه جناب آقای حيدري آزاد افزود: پهلوانان ارزنده و نام آشنايي مانند پهلوان احمد وفادار قوچاني، پهلوان قربان محمد بهادري، پهلوان شايسته زرين، پهلوان صحرايي، پهلوان آزمون، پهلوان اکبر خراساني، پهلوان سخدري و شورورزي و... همگي کار خود را در کشتي ابتدا از رشته کشتي با چوخه آغاز کرده اند.

وي با ابراز خوشحالي از اين که با حضور استاندارمحترم خراسان رضوي کلنگ خانه کشتي شهرستان به زمين زده شد، خاطرنشان کرد: قوچان نيازمند يک گود ملي و استاندارد کشتي با چوخه است.

وي افزود: هم اکنون گود کشتی رهورد با جمعيت چندين هزار نفري تماشاگر از امکاناتي مانند استراحتگاه، سرويس هاي بهداشتي و... بي بهره است که اميدواريم با عنايت ويژه مسئولان ورزش کشور و استاني و اختصاص رديف بودجه اي و اعتبارات لازم از اين فضاها و امکانات برخوردار شويم..

 

میهمانان ویژه این دوره از مسابقات :استاندار محترم خراسان رضوی-- نماینده مردم شهرستان قوچان در مجلس شورای اسلامی--فرماندار شهرستان قوچان--نماینده مردم شهرستان شیروان  و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۲ اردیبهشت۱۳۹۲ساعت ۹:۴۰ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

راه اندازی وبلاگ مجتمع شهید بابا رستمی رهورد

با سلام

به اطلاع کلیه عزیزان میرساند وبلاگ مجتمع سردار شهید بابا محمد رستمی رهورد به آدرس ذیل شروع به فعالیت نمود بازدیدکنندگان میتوانند جهت اطلاع از آخرین اخبار و اقدامات این مجتمع به آدرس وبلاگ به شرح ذیل مراجعه فرمایند.جا دارد از زحمات جناب آقای جهانی مدیریت محترم این مجتمع به خاطر راه اندازی این وبلاگ تقدیر تشکر نماییم .امیدواریم موفق و پیروز باشید.

مجتمع شهید رستمی رهورد

+ نوشته شده در  شنبه ۱۴ بهمن۱۳۹۱ساعت ۸:۵۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

مکاتبه فرمانداری محترم شهرستان در خصوص گاز رسانی به روستاهای بخش باجگیران دهستان دولتخانه

+ نوشته شده در  شنبه ۷ بهمن۱۳۹۱ساعت ۸:۴۸ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده کوهزاد و فامیلهای وابسته

 

خانواده محترم  کوهزاد

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  مصیبت وارده در گذشت جوان ناکام میثم کوهزاد رهورد  را به آن خانواده  داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ آذر۱۳۹۱ساعت ۹:۱۹ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

عکسهای از محرم 1391 در روستا ( امامزاده سلطان محمود)

 

 بقیه عکسها رادر ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ آذر۱۳۹۱ساعت ۱۲:۴۴ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

راه اندازی روشنایی کنار گذر روستا

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۶ آذر۱۳۹۱ساعت ۱۲:۱۶ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

باز سازی گلزار شهدای روستا

در یک اقدام خوب و خداپسندانه از سوی بنیاد شهید شهرستان قوچان نسبت به بازسازی قبور شهیدان مومنعلی زارعی و شهید علی سعیدی در محوطه امامزاده سلطان محمود روستا اقدام گردید .

اجرکم عند الله

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۵ خرداد۱۳۹۱ساعت ۱۳:۱۲ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

همایش خانوادگی در مرز گرمگان به مناسبت روز زن

به مناسبت روز زن  جمعی از اهالی روستا به اتفاق خانواده ها در پنجشنبه شب و روز جمعه در النگ مرز گرمگان به اردوی یک روزه رفتند . با توجه به بارندگیهای اخیر کوههای این منطقه از اطراف روستا دارای مناظر زیبا و دلنشین نیز میباشد. در این همایش یک روزه شرکت کنندگان به اتفاق خانوادها نسبت به جمع آوری گیاهان دارویی خاص منطقه پرداخته و همزمان به پیاده روی نیز اقدام  نمودند.

 

 

 

 

 

 

جا همه شما خالی واقعا" شب و روز بیادماندنی بود  

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت ۱۱:۴ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

حضور فرماندار و مسئولین در مقابل یادمان شهدای روستا در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی روستا

حضور جناب آقای حیدری آزاد فرماندار محترم شهرستان قوچان - پهلوان بخشدار  بخش باجگیران -عرب بخشدار بخش مرکزی قوچان -مقامات نظامی و انتظامی -حسن رستمی فرزند سردار  شهید بابا رستمی رهورد-  محمد  رحیم رحیمی از خیرین و بنیان گذار گود کشتی رهورد - علی رحیمی از خیرین روستا-قاسم زاده از حامیان ورزش کشتی با چوخه -حسین نوری دهیار روستا-محمد زارع  عباس زارعی و ملک محمد کریمی  شوراهای روستا بر سر مزار شهدای روستا و یادمان سردار رستمی در حاشیه هشتمین دوره مسابقات کشتی با چوخه در گود رهورد ۱۵/۲/۱۳۹۱

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت ۹:۱۳ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

نصب بنر سردار شهید رستمی رهورد

بالاخره بعد از مدتها بنری از سردار شهید رستمی در مسیر جاده درگز دو راهی روستا نصب گردید.  

+ نوشته شده در  شنبه ۲۳ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت ۱۳:۱۲ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

نتایج هشتمین دور ه مسابقات کشتی باچوخه قهرمانی کشور جام سردار بابا محمد رستمی

مسابقه کشتی با چوخه شهرستان قوچان روز گذشته در روستای رهورد با عنوان جام سردار شهید بابامحمد رستمی برگزار شد.

این مسابقات با حضور 170 کشتی گیر از 17 شهرستان استان خراسان رضوی و شمالی و استان های تهران و مازندران هر کدام یک تیم، در 4 وزن 70، 80، 90، و 90+ کیلوگرم برگزار شد.

در بخش تیمی این مسابقات، شهرستان قوچان با 36 امتیاز مقام نخست را بدست آورد، شهرستان اسفراین با کسب 20 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و شهرستان چناران با 10 امتیاز مقام سوم را به خود اختصاص داد.

کُشنی Kuşnî (کشتی باچوخه) - روستای رهورد قوچان

در بخش انفرادی نفرات برتر وزن 70 کیلوگرم

 رضا علیزاده از شهرستان اسفراین اول شد.

 مهدی فیضی از شهرستان قوچان مقام دوم

 ابراهیم ولیان از شهرستان اسفراین مقام سوم

در وزن 80 کیلوگرم

 حسین اکبری از شهرستان اسفراین مقام اول

حسین بارویی از مشهد مقام دوم

 وحید بهابسته از شهرستان قوچان مقام سوم 

  وزن 90 کیلوگرم

وحید رحمانی از شهرستان قوچان مقام اول

محمدتیموری از تربت جام مقام دوم

 جعفر یونسی از قوچان مقام  سوم 

نفرات برتر وزن 90+ کیلوگرم

امین جعفرزاده از چناران مقام اول

 ناصر صحرایی از قوچان مقام دوم( نوه شادروان پهلوان صحرایی)

 مسلم نوری از شیروان  مقام سوم

به نفر اول وزن 90+ کیلوگرم یک رأس گوساله، نفر دوم یک رأس قوچ و نفر سوم یک رأس بره و به ورزشکاران برتر دیگر وزنها  نفر اول ۵ میلیون ریال نفر دوم ۴ میلیون و نفر سوم ۳ میلیون ریال جایزه نقدی اهداء شد.

گفتنی است؛ مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، معاون امور ورزشی استان، معاون ورزشی امور شهرستان ها و فرماندار شهرستان قوچان نماینده منتخب مردم در مجلس نهم  از نزدیک تماشاگر این مسابقات بودند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۷ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت ۱۱:۳۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزاری مسابقات کشتی باچوخه قهرمانی کشوری سال1391

005082.jpg

بدینوسیله به اطلاع کلیه ورزشکاران و ورزش دوستان میرساند که مسابقات قهرمانی کشور کشتی باچوخه در مورخ ۱۵/۰۲/۹۱ در محل مجموعه فرهنگی ورزشی رهورد برگزار میگردد.منتظر قدوم سبزتان در این مجموعه میباشیم.به امید اینکه میزبانان خوبی جهت کلیه میمانان عزیز باشیم.

اخبار تکمیلی به اطلاع خواهد رسید.

انشاءالله

+ نوشته شده در  دوشنبه ۴ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت ۱۸:۱۱ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده محترم شهید سعیدی

خانوادهای محترم سعیدی و فامیلهای وابسته

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت   مرحوم مغفور  علی نقی سعیدی ( پدر شهید علی سعیدی) را به آن خانواده داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

ما را نیز در غم خود شریک بدانید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ساعت ۹:۳۲ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده جعفری

خانوادهای محترم جعفری و فامیلهای وابسته

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت   مرحومه مغفوره آسیه جعفری رهورد را به آن خانواده داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحومه آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

ما را نیز در غم خود شریک بدانید.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۶ آذر۱۳۹۰ساعت ۱۱:۲۹ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

فراخوان یادوراه سردار شهید بابا محمد رستمی توسط کانون فرهنگی و هنری شهید رستمی مهدیه قوچان

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۷ مهر۱۳۹۰ساعت ۱۲:۱۳ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تبریک به رهوردی خوش شانس

 

برنده شدن آقای موسی الرضا رضائی رهورد(فرزند غلامحسن)در قرعه کشی جوایز ۰۰۰ر۰۰۰ر۲۵۰ ریالی حسابهای قرض الحسنه بانک ملت را به ایشان تبریک عرض مینائیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ مرداد۱۳۹۰ساعت ۹:۸ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده های رحیمی-صفری و قربانیان

خانوادهای محترم  رحیمی-صفری-قربانیان

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  مصیبت وارده  را به آن خانوادهای  داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحومان آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ساعت ۱۳:۱۸ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

سرويس نمايشگر تلفن در تمام روستاهاي قوچان راه اندازي شد

ايشان زاده
با انجام طرح به روزرساني نرم افزار سوييچ هاي مخابراتي در روستاهاي قوچان، سرويس نمايشگر Caller Id در خطوط تلفني روستاهاي اين شهرستان برقرار شد.رئيس اداره مخابرات قوچان گفت: با راه اندازي اين سرويس هم اکنون شماره تلفن تماس گيرنده بر روي صفحه نمايشگر تلفن طرف مقابل ثبت شده و درخواست چندين ساله روستاييان مبني بر حل مشکل مزاحمت هاي تلفني در روستاها با برقراري سرويس مزاحم گيري رفع شد.مهندس خزايي افزود: شهرستان قوچان به عنوان اولين شهرستان در استان خراسان رضوي است که تمامي مشترکان تلفن روستاها از اين سرويس برخوردار شده اند.
 
روزنامه خراسان۱۸/۳/۹۰
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۸ خرداد۱۳۹۰ساعت ۹:۸ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

پیام تسلیت به خانواده آرمیون - شگفته-فیضی

خانوادهای محترم  آرمیون - شگفته -فیضی

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت   مرحومه مغفوره گلثومه آرمیون را به آن خانواده داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحومه آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ خرداد۱۳۹۰ساعت ۱۳:۳۴ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزار ی یادواره سردار شهید بابارستمی و شهدای بخش باجگیران قوچان

یادواره سردار  شهید  بابارستمی  و 72 شهید  بخش  باجگیران  شهرستان  قوچان  روز گذشته در محل  مسجد  جامع روستای رهورد (زادگاه  شهید بابارستمی)  برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان خراسان رضوي
 در این مراسم  که  امام جمعه ،فرماندار  ،جمعی  از مسئولین بنیاد  شهید  وامورایثارگران  و سپاه  قوچان  بخشداری با جگیران و تعدادی از مسئولین محلی این  شهرستان  حضور  داشتنداز مقام  شامخ  سردار  شهید  بابارسمتی و سایر  شهدای  بخش  با جگیران قوچان  تجلیل  به عمل  آمد.
گفتنی است:شهید  بابارستمی دیماه سال  1359 در راه اعزام  به مناطق  جنگی به فیض  شهادت  نائل آمد.
لازم  ذکر است:شهرستان قوچان  دارای 800شهید  ،بیش از  دوهزار  جانباز و 137 آزاده  می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۷ اردیبهشت۱۳۹۰ساعت ۱۸:۴۱ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

5000 نفر مسابقات كشتي با چوخه قهرماني خراسان را به تماشا نشستند

قوچان-خبرنگار كيهان:
    مسابقات كشتي با چوخه قهرماني خراسان مورد استقبال بيش از 5000 نفر تماشاگر قرار گرفت.
    مسابقات كشتي با چوخه قهرماني خراسان، جام سردار شهيد بابامحمد رستمي و شهداي بخش مرزي باجگيران با حضور 109 كشتي گير از خراسان رضوي، شمالي و جنوبي در روستاي گردشگري رهورد از مناطق شمالي قوچان برگزار شد.
    اين مسابقات هر سال در ارديبهشت در گود طبيعي و پوشيده از چمن روستاي رهورد با شركت چوخه كاران خراساني، پهلوانان، پيشكسوتان و انبوه جمعيت تماشاگر و علاقمند انجام مي شود و امسال هم ششمين دوره از جام سردار شهيد بابامحمد رستمي و شهداي باجگيران در يك روز آفتابي و هواي پاك منطقه كوهستاني رهورد برگزار شد.
    اين رقابت ها با انجام 110 كشتي به پايان رسيد و تيم ساوان قوچان در امتيازات تيمي مقام اول را كسب كرد.

به نقل از:روزنامه کیهان12/02/90

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت۱۳۹۰ساعت ۱۱:۵۵ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

گود کشتي رهورد قوچان جولانگاه چوخه کاران خراسان رضوي

مسابقات کشتي با چوخه قهرماني خراسان رضوي، جام سردار شهيد بابامحمد رستمي و شهداي بخش مرزي باجگيران، با حضور ۱۰۹کشتي گير و عده اي از پيشکسوتان، پهلوانان، مربيان ازشهرها و مناطق مختلف خراسان هاي رضوي، شمالي و جنوبي، مسئولان ورزش استان، فرماندار و نماينده مردم قوچان در مجلس در روستاي رهورد برگزار شد.امسال هم براي ششمين سال متوالي، در ارديبهشت ماه، زمين چمن در گود طبيعي روستا، خود را براي رقابت هاي ديدني و زيباي چوخه کاران در اين جام آماده کرد و سخاوتمندانه پذيراي آنان شد تا يک بار ديگر عرصه اي براي رويارويي و پيکارمردانه کشتي گيران و جوانان برومند خطه پهلوان خيزخراسان باشند.

به گزارش خبرنگار خراسان اين رقابت ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر در يک روز آفتابي و در هواي پاک روستاي کوهستاني و گردشگري رهورد انجام شد و بيش از ۵هزار تماشاگر مشتاق گرداگرد گود حلقه زدند و بر تپه سرسبز مشرف بر آن به تماشا نشستند.جمعيتي از پير و جوان، زن و مرد، کودک و بزرگسال، شهري و روستايي به تشويق پياپي ورزشکاران پرداختند و نواي دهل و سرنا در فضا پيچيده بود. کشتي گيران پنجه در پنجه افکنده بودند و در مصاف هاي ديدني، با اجراي فنون اصيل، همچون لنگ، يانباش، قل پيچ و... جلوه هاي زيبايي از کشتي سنتي و کهن با چوخه را به تماشا گذاشتند. کشتي با چوخه به راستي يکي از زيباترين ورزش هاي خراسان و از کشتي هاي بومي، محلي وسنتي ايران زمين است. اين ورزش در خراسان به ويژه شمال اين سرزمين از ديرباز رايج و مورد علاقه مردم آن بوده است.

منبع خبر:به نقل از روزنامه خراسان13/02/90


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۹۰ساعت ۸:۳۳ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزاری مسابقات کشتی با چوخه کشوری

بدینوسیله به اطلاع کلیه ورزشکاران و ورزش دوستان میرساند که مسابقات قهرمانی کشور کشتی باچوخه جام سردار شهید بابا محمد رستمی رهورد در مورخ ۰۹/۰۲/۹۰ در محل مجموعه فرهنگی ورزشی رهورد برگزار میگردد.منتظر قدوم سبزتان در این مجموعه میباشیم.

+ نوشته شده در  شنبه ۳ اردیبهشت۱۳۹۰ساعت ۱۰:۴۷ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده محترم پیامی رهورد

خانواده محترم  پیامی رهورد 

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت   مرحوم  براتمحمد پیامی رهورد را به آن خانواده داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ساعت ۱۰:۷ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

پیام تبریک سال نو

 

با خوبی ها و بدی ها، هرآنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد،

 برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد، سالی دیگر گذشت

 روزهایتان بهاری و بهارتان جاودانه باد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۷ فروردین۱۳۹۰ساعت ۹:۱۱ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

رهورد؛ قطعه ای از بهشت در سالمترین شهر جهان

رهورد نام روستایی در یکی از سالمترین شهرهای جهان است که آثار بدست آمده از تپه های تاریخی و شهر مدفون شده آن به نام "شهر زر" نشان می دهد این منطقه روزگاری اقامتگاه شخصیتهای اصلی و خانواده حاکمان دولت اشکانیان بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رهورد روستایی است سرسبز با آب و هوای کوهستانی که در 35 کیلومتری شمال غربی شهرستان قوچان واقع شده است. این شهرستان استان خراسان رضوی امسال از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از هزار شهر سالم معرفی شده است.

به گفته کارشناسان، نام رهورد برگرفته است از "ره ورد" یعنی راه گل (شقایق) که در اردیبهشت ماه نمای بهشتی واقعی را به خود می گیرد یا به روایتی دیگر برگرفته از کلمه "رهبر" به علت شرایط حاکمیتی تاریخی و سیاسی جغرافیایی حاکم بر پیرامون خود است.

وسط روستا تپه ای بلند از گل رس با حفره های باریک، راهها و اتاقهایی مجلل وجود دارد که بیانگر دوره های متوالی و طولانی مدت تاریخی شهر مدفون شده "شهر زر" یا "شهر فیروزه" بوده است. معماری و اشیاء بدست آمده از این تپه گویای تمدنی بسیار پیشرفته است.

سیری در تاریخ دولت اشکانیان و مرکزیت قوچان (آساک قدیم) به عنوان قلب دولت اشکانیان نشان می دهد که شهر زر جایگاه شخصیتهای اصلی و خانواده حاکمان دولت اشکانیان بوده است.

دور تا دور رهورد را حصار بلندی از تپه ها و کوههای بلند احاطه کرده است. تپه های اطراف طوری انتخاب شده اند که تسلط کامل برای حفاظت و دیدبانی تپه مرکزی شهر زر را داشته باشند. در این روستا تپه ای مدفون شده در میان تپه های باستانی وجود دارد. همچنین قرار گرفتن سردابه ای که تنها در زمان کشف حدود 50 جسد و خطوط حکاکی شده بر روی دیوارهای آن شناسایی شد از دیگر شگفتیهای این روستا است اما متاسفانه در زمان کشف تپه مرکزی و تپه ها و آثار باستانی مجاور آن بسیاری از اشیاءعتیقه پیدا شده در آن منطقه توسط دلالان و کلاهبرداران با ارزانترین قیمت به موزه های اروپا قاچاق شدند و اکنون تعداد اندکی از آنها در موزه آستان قدس رضوی موجود است.

با وجود برخورداری روستا رهورد از جاذبه های مختلف تاریخی و سیاحتی و واقع شدن آن در بهترین نقطه از شهرستان قوچان تا کنون از سوی سرمایه گذاران بخش گردشگری مورد توجه قرار نگرفته و اکنون در این منطقه گردشگری هیچ اقامتگاهی اعم از هتل، هتل آپارتمان، متل و ... وجود ندارد.


خبر به نقل از خبرگزاری مهر۱۱/۱۰/۱۳۸۹
خبر گزاری مهر
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۹ساعت ۱۲:۵۰ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی

به مناسبت ایام دهه فجر  و با همکاری هیات ورزشهای روستائی و عشایری شهرستان قوچان یک دوره همایش پیاده روی خانوادگی  در روستا رهورد برگزار گردید که با استقبال خوب اهالی مواجه بود.

در این همایش شرکت کنندگان با حمل پرده نوشتها و پرچم جمهوری اسلامی ایران  و با سردادن شعارهای انقلابی یاد و خاطره ایام ۲۲ بهمن را گرامی داشتند . در پایان مراسم  نیز در محل مجموعه ورزشی و گردشگری رهورد به پنج نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه هدایای  از طرف هیات ورزشهای روستائی و عشایری شهرستان قوچان  اهدادگردید .

برندگان هدایا همایش:

۱-خانم شامار رحیمی

۲-آقای میدانعلی دهناد

۳-آقای مرتضی ذبیحی

۴-آقای حامد فیضی

۵- آقای عباس زارعی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۴ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۰:۳۹ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

نتایج برگزاری مسابقات کشتی زیر 17 سال بخش باجگیران در روستای رهورد به مناسبت دهه مبارک فجر

مسابقات کشتی رهورد باحضور 53 کشتی گیر از روستاهای بخش باچگیران به مناسبت دهه مبارکه فجر در مورخ ۲۲/۱۱/۸۹ ساعت۱۵ در محل سالن مدرسه ابتدائی شهید علی سعیدی روستا ی رهورد در هوای برفی و در میان استقبال علاقه مندان و با حضور ریاست محترم هیئت ورزش روستای و عشایری شهرستان قوچان جناب آقای باتقوا و همچنین جناب آقای قوی بازو بخشدار محترم بخش باجگیران  برگزار گردید  و پس ازرقابتهای تماشایی  بین کشتی گیران نتایج زیر بدست آمد .

وزن 45کیلوگرم:

1.بابک اسکندری (قاچکانلو) 2.مجتبی اسکندری (قاچکانلو) 3.امیدشاکری (جوزان)

وزن 55کیلوگرم:

 1.علی چتر آذر ( یادگار) 2.حاتم محمدزاده (یادگار)3.قربان میش مست( یادگار)

وزن 65 کیلوگرم :

1.عبداله عطاردی( جوزان )2.صمد کریمی (رهورد)3.سعید ستاری (جوزان)

وزن75کیلوگرم:

1.محسن جهانبخش (آبجهان) 2.جوادمطیع (رهورد )3.بهروز نجف زاده (قاچکانلو)

نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات به مرحله شهرستان که درمورخه ۲۸/۱۱/۸۹ درسالن معلم شهرستان قوچان برگزار می گردد راه یافتند.

سرپرستی مسابقات :حاج پیرعلی باتقوی ریئس هیئت ورزشی روستایی شهرستان قوچان

سرپرست فنی مسابقات:پهلوان مهدی علیزاده

داوران :آقایان امید علیزاده -حسین تقدیسی - ابراهیم پورثانی

وقت نگه دار:عباس مظفری

مسئول صوت :سیدرضا حسینی

جدول :رضازینلی ومرتضی قیطاقی

 در پایان جا دارد از زحمات جناب آقای حسین نوری دهیار محترم روستا که در برگزاری این مسابقات زحمات فراوانی کشیده اند تقدیر و تشکر نمائیم.

عکسهای مربوطه نیز در اولین فرصت در وبلاگ قرارداده خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۳ بهمن۱۳۸۹ساعت ۸:۴۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

اصلاح خبر

 

ساعت برگزاری همایش  پیاده روی خانوادگی به علت برگزاری جلسه  و عدم حضورمسئولین به ساعت ۱۴ موکول شد .

   

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۱ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۱:۱۴ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزاری مسابقات به مناسبت دهه فجر

با توجه به اعلام هیئت ورزشهای روستائی و عشایری شهرستان قوچان مسابقات ورزشی به شرح ذیل به مناسبت ایام دهه فجر ۸۹ در روستای رهورد برگزار میگردد.

۱- همایش پیاده روی خانوادگی اهالی روستا در مورخ۲۱/۱۱/۸۹ از محل مسجد روستا به مقصد سرچشمه "زو" شروع همایش ساعت۹ صبح خواهدبود.

در پایان مراسم نیز به حاضرین در همایش جوایزی به قید قرعه  اهدا خواهد شد.

۲-برگزاری مسابقه کشتی زیر ۱۷ سال بین شرکت کنندگان از کلیه روستاهای بخش باجگیران در مجموعه ورزشی و گردشگری رهورد در مورخ۲۲/۱۱/۸۹ .

امیدواریم مراسم خوبی را در این دو روز شاهد باشیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۹ساعت ۱۳:۳۵ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده برات نژاد

 

خانواده محترم  برات نژاد

 

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت  جوان ناکام مرحوم  سعید برات نژاد(فرزند سبز علی برات نژاد) در اثر سانحه رانندگی را به آن خانواده داغدیده  تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

 

+ نوشته شده در  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ساعت ۹:۴۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تشییع پیکر شهیدان حادثه تاسوعای چابهار در قوچان و خکسپاری در زادگاهشان روستای جوزان

پیکر شهدای گلگون کفن تاسوعای چابهار بر فراز شانه های سترگ و ستبر امت خداجوی و شهیدپرور قوچان- شهر عالمان و شهیدان آقانجفی قوچانی - شهید کلاهدوز-  شهید رستمی چه سبکبال به گردش درآمد تا در بین سوگ و ماتم و عزای عزاداران حسینی این شهرستان درهم آمیزد و همراهی شود تا در آرامگاه ابدی خود جاودانه بماند . این اتفاقات تلخ بسان تمامی رخدادهای تلخ و شیرین سی و اندی سال  انقلاب اسلامی ایران سپری خواهد شد ولی آنچه باقی خواهد ماند شعور و بصیرت آحاد جامعه است ، آنها که امروز آمده بودند تا با حضور خود به سرکردگان و ایادی استکبار و عاملان جنایات ترور کور و نابخردانه گروه اندکی افراد مستأصل و وامانده و فریب خورده بفهمانند که انجام این گونه اعمال ددمنشانه آن هم در سالروز تاسوعا که با اعتقادات و باورهای عمیق شیعه پیوند خورده است اندک خللی در عزم و اراده انقلابی و اسلامی امت حزب ا... برای ادامه خط سرخ شهادت و تداوم آرمانهای دینی و انقلابی آنان ایجاد نخواهد کرد .

مراسم تشییع پیکر شهیدان « گل محمد فرهمند و رجبعلی بردبار » صبح روز یکشنبه بیست و هشتم آذر ماه سال جاری با حضور فرماندار و مسئولین و آحاد امت شهید پرور شهرستان قوچان رأس ساعت  30 : 9 از محل بیمارستان شهدا تا میدان مرکزی شهرستان تشییع شد در این مراسم  ‹‹رمضانی››  فرماندارشهرستان  به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه مراسم ضمن اقامه نماز بر پیکر شهدای گرانقدر ، پیکر این شهیدان جهت تدفین به زادگاه شان‹‹روستای جوزان›› انتقال یافت

 

روستای جوزان در فاصله ۵ کیلومتری رهورد قرار دارد.

این مصیبت را به خانوادهای این عزیزان تسلیت عرض نموده و برایشان طلب صبرو شکیبایی مینمائیم.

روحشان شاد

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۹ آذر۱۳۸۹ساعت ۹:۱۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

خبری خوش

طبق آخرین اطلاعات بدست آمده بزودی شاهد راه اندازی مرکز آموزشی  سردارشهید بابا رستمی رهورد در روستا خواهیم بود . این مرکز شامل مقاطع راهنمائی و دبیرستان خواهد بود.(البته تابلو مربوطه در سر در مدرسه راهنمائی نیز هم اکنون نصب شده است)

البته شایان ذکر است قطعه زمینی در کنار خانه بهداشت روستا نیز از طرف روستا بدین منظور در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفته است.

ضمنا" جهت راه اندازی مرکز فوق نیاز به حمایت خیرین نیز میباشد بدینوسیله از کلیه خیرین به ویژه خیرین رهوردی جهت این امر خیر و خدا پسندانه  دعوت به همکاری میگردد .لذا جهت هر گونه همکاری وسوالی با تلفن ذیل تماس حاصل فرمائید( ۳۷۷۳۳۹۹-۰۵۸۲ مسئول مرکز جناب آقای جهانی) 

امیدواریم با همت بالاو همکاری دلسوزانه شاهد راه اندازی مجتمع فوق در سال آینده باشیم .انشاء الله

 

+ نوشته شده در  شنبه ۶ آذر۱۳۸۹ساعت ۱۳:۲۸ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تبریک به قهرمان کونگ فو کار رهوردی

با سلام

طبق آخرین اخبار بدست آمده متوجه شدیم خانم شیدا نوری رهورد(فرزند مجید نوری رهورد) دارای کمربند مشکی و دان یک رشته کونگ فو در رده خردسالان(وزن ۳۱کیلو گرم) در استان خراسان رضوی  موفق به کسب مدال نقره و در مسابقات کشوری که در هفته جاری در تهران برگزار گردید موفق به کسب مدال طلا این رشته گردیده است.

این موفقیت را به این ورزشکار ُخانواده محترمشان و کلیه رهوردیهای عزیز تبریک عرض مینمائیم و برای این ورزشکار عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون را داریم .

همواره پیروز باشید.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۹ساعت ۱۳:۴۸ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

راه اندازی وبلاگ دومان

با سعی و تلاش دوستان و عزیزان رهوردی مقیم تهران  وبلاگ  دومان (کانون فرهنگی-ورزشی حسینیه قوچانیهای مقیم مرکز رهورد-فرحزاد) به آدرس ذیل راه اندازی شد . ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای کلیه عزیزان رهوردی.

http://www.rahdooman.blogfa.com/

دومان( کانون فرهنگی-ورزشی حسینیه قوچانیهای مقیم مرکز رهورد-فرحزاد) 

+ نوشته شده در  شنبه ۹ مرداد۱۳۸۹ساعت ۱۳:۴۶ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

انتشار کتاب زندگینامه سردار شهید بابا رستمی رهورد


زندگینامه سردار شهید بابا رستمی رهورد با عنوان «حضور بی‌قرار» به قلم عیسی سلمانی‌ لطف‌آبادی منتشر شد.

به گزارش فارس «توانا» زندگینامه سردار شهید بابا رستمی رهورد با عنوان «حضور بی‌قرار» به قلم عیسی سلمانی‌ لطف‌ آبادی توسط انتشارت سلمان منتشر شد.

کتاب «حضور بی‌قرار» شامل 4 فصل است که در فصل اول خاطرات دوران نوجوانی و جوانی شهید رهورد بیان شده است. فصل دوم کتاب به حوادث دوران انقلاب و غائله تربت جام، قوچان، کاخک، گنبد و طبس می‌پردازد. فصل سوم و چهارم نیز مربوط به حوادث کردستان و خاطران مناطق جنوب کشور است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «روزی از بابا رستمی سئوال کردم شما چرا خسته نمی‌شوید؟ ایشان به من گفت: می‌دانی علتش چیست که خسته نمی‌شوم؟ گفتم نمی‌دانم.»

ایشان گفت: «من هر موقع خسته‌ام زیارت عاشورا یا نماز می‌خوانم و از خداوند مدد می‌گیریم. از خداوند توانایی، صبر و شکیبایی طلب می‌کنم و خداوند هم به من عطا می‌کند.»

کتاب «حضور بی‌قرار» در 3 هزار نسخه با قیمت 2 هزار 700 تومان و به همت انتشارات سلمان برای نخستین بار منتشر شده است.
+ نوشته شده در  شنبه ۹ مرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۱۴ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

خبر برگزاری پنجمین دوره مسابقات کشتی با چوخه مجموعه ورزشی و گردشگری رهورد

با سلام

امسال نیز شکر خدا پنجمین دوره مسابقات کشتی با چوخه یادواره سردار شهید بابا محمد رستمی و

شهدای بخش باجگیران در مجموعه ورزشی و گردشگری رهورد با شکوه هر چه بیشتر برگزار شد هر

چند روز جمعه بارش چند دقیقه ای باران باعث توقف مسابقات گردید ولی با توجه به اشتیاق تماشاگران

محل را ترک نکردند و تا پایان مراسم در محل حضور داشتند.

میهمانان ویژه این دوره از مسابقات:

۱-جناب آقای شمقدری معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی.

۲-جناب آقای داوری مدیر کل تربیت بدنی خراسان رضوی.

۳-جناب آقای رمضانی فرماندار شهرستان قوچان.

۴-جناب آقای دکتر کمالیان نماینده شهرستان قوچان در مجلس شورای اسلامی.

۵-جناب آقای زارعی رئیس هیات کشتی با چوخه استان خراسان رضوی.

۶-تعداد زیادی از مسئولین دولتی شهرستان قوچان.

۷-حسن رستمی فرزند سردار شهید بابا محمد رستمی. 

۸-یکی از میهمانان ویژه این دوره از مسابقات جناب آقای حیرانی اولین معلمی که به روستای رهورد

آمده بود .(با توجه به روز معلم و به منظور قدردانی از این فرهنگی بازنشسته  از سوی شاگردان رهوردی

 این معلم به رسم یادبود هدیه ای  به ایشان اهداء  و از زحمات وی تقدیر و تشکر گردید برای ایشان

آرزوی سلامتی و تندرستی را داریم) .معلم پدر بنده بوده اند و خودم نیز افتخار شاگردی ایشان در

دبیرستان امیرکبیر قوچان را داشته ام.

جا دارد از همکاری صمیمانه کلیه ادارات و نهاد ها به ویژه فرمانداری -اداره تربیت بدنی-ادراه راه- ادراه امور

 عشایری- بنیاد شهید - سپاه پاسداران-شبکه بهداشت-جمعیت حلال احمر-هیات کشتی با چوخه

 شهرستان قوچان و بخشداری بخش باجگیران  شورای اسلامی و دهیاری روستای رهورد و سایر عوامل

 اجرائی مسابقات تقدیر تشکر  نمائیم .

در پایان تقدیر و تشکر ویژه از جناب آقای خالقداد عرب بخشدار بخش مرکزی و رئیس هیات کشتی با

چوخه شهرستان قوچان به خاطر عنایت ویژه به گود و مجموعه فرهنگی ورزشی و گردشگری رهورد را

داریم.

 در پستهای بعدی منتظر خبر و عکسهای ویژه این مسابقات باشید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۸۹ساعت ۱۰:۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

کشتی با چوخه قهرمانی کشور

کشتی با چوخه قهرمانی کشور

کرمانج
پنجمین دوره مسابقات کشتی با چوخه قهرمانی کشور

یادواره شهدای بخش باجگیران و سردار شهید بابا محمد رستمی

و تجلیل از پهلوان احمد شکفته


شروع مسابقات:
9 اردیبهشت از ساعت 3 بعد از ظهر

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز :
10 اردیبهشت ساعت 4 بعد از ظهر

مکان:
قوچان - مجموعه ورزشی و گردشگری روستای رهورد

از کلیه علاقه مندان دعوت می شود از این مسابقات دیدن فرمایند

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲ اردیبهشت۱۳۸۹ساعت ۱۲:۱۴ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

زمان برگزاری کشتی با چوخه سال 1389

دوستداران کشتی باچوخه در روزهای آینده منتظر خبر دقیق برگزاری آن در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی  روستای رهورد باشند.انشاء الله که مشکل سیاسی ،غیر سیاسی به جهت برگزاری مانند سال قبل پیش نیایید.

احتمالا" ۳ یا ۱۰ اردیبهشت ۸۹

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۹ فروردین۱۳۸۹ساعت ۷:۲۲ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

بار تريلي، ۵۰۰ خانوار روستايي را در خاموشي فرو برد

بار تريلي، ۵۰۰ خانوار روستايي را در خاموشي فرو برد
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1388/12/16 شماره انتشار 17503
قوچان،ايشان زاده/برخورد يک دستگاه تريلي حامل بار با شبکه برق فشار متوسط در محور ترانزيتي قوچان- باجگيران ۵۰۰ خانوار روستايي قوچان را در اين منطقه در تاريکي فرو برد.مدير امور برق قوچان گفت: اين حادثه در محور ترانزيتي در تقاطع روستاي رهورد در اثر برخورد تريلي حامل بار با شبکه برق فشار متوسط روي داد که در نتيجه برق ۵ روستا قطع شد.مهندس عطايي افزود: در پي اين حادثه، ستاد بحران تشکيل شد و در ساعات اوليه، مسير قوچان به باجگيران برق دار شد ولي به علت از بين رفتن تعداد ۱۴ تير برق سيماني و آسيب ديدگي شديد سيم و کابل ها و ديگر اتصالات مربوط، همچنين کوهستاني بودن مسير و برودت هوا تا دماي ۹ درجه زير صفر، امکان برق دار کردن ۵ روستاي آسيب ديده، به سرعت، وجود نداشت. وي گفت: در اقدامي ابتکاري با نصب ۲ ژنراتور ۲۰۰ کيلو وات در روستاهاي رهورد و جوزان، برق آن ها به طور موقت وصل شد.وي گفت: در اين حادثه بيش از ۸۰ ميليون ريال به تاسيسات برق شهرستان خسارت وارد شد.کارشناس پليس راه قوچان نيز درباره علت حادثه گفت: اين کاميون از مقصد قوچان به سمت باجگيران در حال حرکت بود که به دليل ارتفاع بيش از حد بار، با شبکه برق برخورد کرده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۸ساعت ۸:۱۰ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

اجرای فاز یک طرح هادی روستا (گزارش تصویری)

                              


                               

 

+ نوشته شده در  شنبه ۸ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۳:۱۰ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

آخرین وضعیت جایگاه کشتی رهورد(گزارش تصویری)

                                       


                                   

+ نوشته شده در  شنبه ۸ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۲:۳۱ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت سالروز شهادت سردار بابا محمد رستمی رهورد

۱۷ دی ماه  یاد آور واقع تلخی برای اهالی روستای رهورد است .سالروز از دست دادن یک سرباز رشید اسلام یک سردار گمنام سردار شهید بابا محمد رستمی رهورد.

لذا این مصیبت وارده راه به خانواده محترم آن سردار-  کلیه اهالی روستا - همرزمان -دوستان و آشنایان تسلیت عرض منمایم.

ضمنا" جهت آشنایی هر چه بهتر با زندگی سردار شهید به قسمت شهداء و جانبازان وبلاگ مراجعه فرمائید.

روحش شاد و یادش گرامی باد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۶ دی۱۳۸۸ساعت ۱۹:۱۴ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

افتتاح دفتر ICT رهورد

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در شهر قوچان 18 طرح مخابراتی را افتتاح کرد .

  به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا این طرح ها که شامل دفاتر ICT روستاهای شغل آباد ، رهورد ، برسلان ، بینابید ، خمارتاش ، زیدانلو ، قلعه عباس ، شورچه ، جعفرآباد شرقی ، اترآباد ، یساقی ، بش آقاج ، قریه شریف و پنج سایت BTS جاده ای می شود بالغ بر شش میلیارد و 560 میلیون ریال هزینه در برداشته است.
افتتاح این پروژه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دور سوم سفر هیات دولت به خراسان رضوی صورت گرفته است. 
در دفاتر ICT روستایی بعنوان پیشخوان دولت انواع خدمات پستی ، مخابراتی و پست بانک ، شامل اینترنت پرسرعت ، پرداخت قبوض آب و برق ، گاز و تلفن ، سهام عدالت و غیره انجام می شود .
منبع خبر
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۷ آبان۱۳۸۸ساعت ۹:۴۱ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

اجرای قسمتی از طرح هادی روستا

با توجه به همکاری و پیگیری بنیاد مسکن انقلاب قوچان پس از حدود سه سال فاز اول اجرای طرح هادی روستا  شامل خیابان کشی سنگ فرش پیاده روها و آسفالت در شهریور ماه۸۸ به مناسبت هفته دولت اجرا گردید.

 

مسیر اجرای طرح از ورودی روستا (مخابرات) تا مقابل شرکت تعاونی فیروز  و از شرکت تعاونی به سمت شمال تا روبروی منزل نوروز سعادتی و از شرکت تعاونی به سمت جنوب  تا النگ نرسیده به منزل نادر زارعی  میباشد.

ضمن تقدیر و تشکر از کلیه پرسنل و ریاست محترم بنیاد مسکن قوچان چشم انتظار اجرای مابقی طرح میباشیم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۹ مهر۱۳۸۸ساعت ۱۰:۱۷ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ

در مورخ ۸/۶/۸۸ به مناسبت هفته دولت جلسه پرسش و پاسخ مسئولین بخش باجگیران فرماندار شهرستان قوچان و کلیه مسئولین شهرستان و شوراها و دهیاران بخش باجگیران در محل مسجد روستای رهورد برگزار گردید .

 این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع سپس جناب اقای باغشنی بخشدار محترم بخش باجگیران نسبت به گزارش عملکرد بخش اقدام نمودند . در ادامه نیز جناب آقای رمضانی فرماندار محترم قوچان ضمن تبریک هفته دولت به شرکت کنندگان در جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان در خصوص برنامه های بخش باجگیران سخنانی ایراد فرمودند و سپس به سوالات مطرح شده از سوی شوراها و دهیاران بخش جواب دادند.در پایان نیز مراسم با اقامه نماز و صرف افطاری ادامه پیدا کرد و در پایان جناب آقای فرماندار از میهمان نوازی اهالی روستای رهورد تقدیر و تشکر  نمودند و جلسه با ذکر صلوات ونثار فاتحه به روح امام و شهدا و به ویژه سردار شهید  رستمی به پایان رسید .

ضمنا" در این جلسه قول مساعد جهت افتتاح پست بانک ظرف یکماه تا چهل روز آینده در محل ساختمان مخابرات روستا نیز به اهالی توسط جناب آقای خزائی ریاست محترم مخابرات شهرستان داده شد.

همچنین مقرر گردید با توجه به امکانات داندانپزشکی موجود در درمانگاه روستا از خدمات داندانپزشک به صورت یک روز در هفته استفاده گردد.

ضمنن جناب آقای رضا زاده ریاست محترم جهاد کشاورزی نیز قول مساعد جهت اعزام مروج کشاورزی  و برگزاری کلاسهای آموزشی جهت کشاورزان را به اهالی دادند.

جناب آقای شجاعی ریاست محترم اداره بازرگانی نیز در خصوص تامین دفتر تعاونی با توجه به نزدیکی بازگشایی مدارس از طریق شرکت تعاونی مصرف روستا را تقبل نمودند.

جناب آقای غلامی معاونت محترم فرماندار نیز نوید احداث کانال انتقال حوزه آبریز روستا که موجب سیل گرفتگی بعضی از منازل روستا در حادثه سیل اخیر گردیده بود را در آینده نزدیک دادند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۹ شهریور۱۳۸۸ساعت ۱۰:۵۰ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تبریک حلول ماه مبارک رمضان


ماه مبارک رمضان رو به همه شما عزيزان تبريک گفته،اميدوارم بهره کافي رو از اين ماه پر برکت ببريدو تمامي اعمال تان مورد قبول خداوند تبارک و تعالي  قرار بگيرد انشاءالله.

ما را هم  از دعای خیر تان بی نصیب نگذارید.   

+ نوشته شده در  شنبه ۳۱ مرداد۱۳۸۸ساعت ۱۰:۴۳ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

پیام تسلیت به خانواده محترم کوهزاد

خانواده محترم  کوهزاد

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت  مادر  گراميتان مرحوم نوروز بگی ورزیده(همسر مرحوم رمضان کوهزاد) را به شما وخانواده محترم تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ مرداد۱۳۸۸ساعت ۹:۵۹ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

پیام تسلیت به خانواده شاه نظر زاده

خانواده محترم  شاه نظر زاده

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت  پدر  گراميتان مرحوم اسکندر شاه نظر زاده(دائی مدیر وبلاگ) را به شما وخانواده محترم تسليت عرض نموده  و برای آن مرحوم آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی و بقای عمر آرزومندیم.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۷ مرداد۱۳۸۸ساعت ۱۰:۵۳ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

پیام تسلیت به خانواده های قربانیان

خانواده محترم  قربانیان

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت  مادر  گراميتان مرحومه گلی والی رهورد(همسر شیخ محمد قربانیان) را به شما وخانواده محترم تسليت عرض نموده  و برای آن مرحومه آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی وبقای عمر آرزومندیم.

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۶ خرداد۱۳۸۸ساعت ۸:۴۴ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

تسلیت به خانواده های نوری

خانواده محترم  نوری

بانهايت  تاسف  و اندوه  فراوان  درگذشت  مادر  گراميتان مرحومه مروارید درویشی(همسر کربلائی حیدر نوری) را به شما وخانواده محترم تسليت عرض نموده  و برای آن مرحومه آمرزش الهی  و برای سایر بازماندگان  صبر جزیل، سلامتی وبقای عمر آرزومندیم.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۸ساعت ۱۱:۴۰ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

خسارت سیل

با توجه به بارندگی عصر روز پنج شنبه مورخ۱۷/۲/۸۸ در روستا خسارتی به منازل مسکونی آقایان رمضان دهناد -رمضان جوادی- امید ابراهیم زاده-بابا علی ابراهیم زاده-محمد زارع و.... وارد گردید که مراتب مورد بازدید پاسگاه اماقلی قرا گرفت و مقرر گردید که مراتب جهت مساعدت به زیاندیدگان به ستاد حوادث غیر مترقبه اعلام گردد.شایان ذکر است به مقداری از باغات و اراضی کشاورزی  به خصوص اراضی آبی جویبار نیز خسارات وارد گردیده است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۸:۴۶ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

برنامه آیین روستا در رهورد

به اطلاع کلیه عزیزان رهوردی میرساندکه در مورخ۱۰/۲/۸۸ عوامل ضبط برنامه آیین روستا جهت ضبط برنامه در روستا  مستقر ونسبت به ضبط آن اقدام نمودند .این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی پخش میگردد.

در این خصوص جا دارد از زحمات آقایان خانی-بابابی-جانعلی زاده از عوامل برنامه و همچنین آقایان محمد زارع-ملک محمد کریمی اعضای شورا وآقایان ناصر خاکشور-محمد حقیقی-محمود زارع-احمد فیضی و خانم نسرین بشیری نسب از اهالی روستا تقدیر و تشکر نمائیم.

ضمننا از آقای حسین قربانیان نیز به خاط سروده  زیبایشان در وصف رهورد کمال تشکر را داریم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت ۸:۵۲ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

درخواست ارسال مطلب

 

به اطلاع کلیه عزیزان علاقمند میرساند مدیریت این وبلاگ آمادگی خود را در خصوص دریافت مقالات در قالب سر فصلهای وبلاگ را دارد لذا در صورت تمایل نسبت به ارسال آن به آدرس الکترونیکی مدیر وبلاگ اقدام تا با نام خودتان در وبلاگ منتشر شود.  

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳۱ فروردین۱۳۸۸ساعت ۱۲:۴ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

مشاوره خدمات بیمه ای

 

به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان رهوردی می رساند اینجانب احمد فیضی رهورد آمادگی خود را جهت ارائه هر گونه مشاوره و راهنمائی در خصوص بیمه های بازرگانی(اتومبیل-آتش سوزی- مسئولیت-باربری-مهندسی-عمر -درمان و...)اعلام میدارم .

تلفن تماس: ۲۲۴۵۸۱۵-۰۵۸۴

همراه:۰۹۱۵۱۰۲۴۷۶۱

+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ فروردین۱۳۸۸ساعت ۱۱:۳۹ قبل از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

بارش سنگین برف

یک روز برفی 

با توجه به اطلاعات واصله از روستا در بیست و پنجمین روز از بهار بارش سنگین برف (حدود ۳۰سانتی متر ) روستا را سفید پوش نمود  که این امر موجب بروز مشکلات جهت دامداران وباغداران گردید .ولی در این حال با توجه به حل مشکل خشکسالی  باعث رضایت و خوشحالی اهالی روستا گردید.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ فروردین۱۳۸۸ساعت ۲۳:۵۱ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

انتخابات میان دوره ای مجلس

 

با توجه به نزدیکی برگزاری انتخابات میان دوره ای نمایندگان مجلس در شهرستان قوچان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری امید است با هماهنگی و همدلی  نسبت به معرفی نماینده صلاحیت دار اقدام  و با یکپارچگی کلیه اهالی  در پای صندوقهای رای به کاندیدای مورد نظر رای دهیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ فروردین۱۳۸۸ساعت ۲۳:۴۶ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  | 

خوشحالی اهالی روستا

 

با توجه به بارندگیهای اخیر انشالله مشکل خشکسالی در روستا وجود نخواهد داشت و این امر باعث خوشحالی اهالی روستا  و شکر گذاری آنان از پروردگار متعال به موجب این رحمت الهی گردیده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ فروردین۱۳۸۸ساعت ۲۲:۲۸ بعد از ظهر  توسط احمد فيضي رهورد  |